EKOLOGICZNA I ZRÓWNOWAŻONA ALTERNATYWA DLA DOMU

WOSKOWIJKI Z TKANIN FARBOWANYCH LECZNICZYMI ROŚLINAMI

 Tego nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. To zdrowa alternatywa przydatna w każdej kuchni. Zdrowa dla nas i dla planety. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest wiele tańszych odpowiedników, ale nasze woskowijki to rękodzieło i najzdrowsza opcja dostępna na rynku dzięki zastosowaniu tkanin farbowanych leczniczymi roślinami, których jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce.  

To także symboliczny produkt, który pokazuje, że troska o nasze zdrowie i środowisko naturalne, nie jest ograniczona terytorialnie. Im nas więcej, tym lepiej. Tkaniny ekologiczne i certyfikowane pochodzą z małych manufaktur w Indiach, które osobiście odwiedziła i sprawdziła nasza współzałożycielka Agnieszka. Tam jest kolebka farbowania roślinnego i produkcji tkanin z ogromnym poszanowaniem środowiska naturalnego, w tych miejscach, które weryfikuje GOTS przyznając im odpowiedni certyfikat. Produkcję zleciłyśmy prawdziwej Pasjonatce już w Polsce, która ma do tego odpowiednie uprawnienia. Jak zapowiedziałyśmy na początku, wolimy łączyć, niż dzielić.

Dlaczego warto w nie zainwestować:

– nasza myśl przewodnia to: „W zgodzie z Naturą”, nie jest nam wszystko jedno i szukamy alternatyw do Domu przyjaznych nam i środowisku;

– tkanina, z której zrobione są nasze woskowijki powstała z certyfikowanej bawełny organicznej

– wszystkie kolory, które się na nich znajdują uzyskiwane są z roślin leczniczych, załączamy do zamówienia informację o tym, jaki kolor uzyskuje się z danej rośliny, dzięki czemu wszystko jest transparentne i przejrzyste dla kupującego. Fakt, że zamiast syntetycznych barwników używamy roślinnych jest wyrazem naszej dbałości o nas, nasze zdrowie i środowisko. Syntetyczne barwniki i chemiczne substancje pomocnicze przy farbowaniu są szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska. Syntetyczne substancje długofalowo wpływają na gospodarkę hormonalną naszego organizmu, a niektóre mają udowodnione działanie nowotworowe. Szczególnie niebezpieczne są barwniki azowe. Zewsząd jesteśmy bombardowani substancjami, które nie ją obojętne dla naszego organizmu. Dlatego warto redukować tam, gdzie możemy, a nasze woskowijki to najlepsza i najzdrowsza alternatywa dla folii aluminiowej. Nasze decyzje konsumenckie przyczyniają się do naszego stanu zdrowia, a te bliższe naturze, przekładają się na lepsze zdrowie, zapobieganie temu, co mogłoby się wydarzyć przy zupełnej ignorancji.

– Dzięki temu, że specjalizujemy się w tkaninach naturalnie barwionych, macie gwarancję, że produkt finalny jest przemyślany i stworzony w duchu slow life.

– Organiczna bawełna farbowana roślinami jest poddawana procesowi nasączania naturalnym woskiem pszczelim, żywicą drzewną i olejem jojoba, a to gwarancja, że produkt jest w 100% naturalny, potwierdzony atestami dopuszczającymi do kontaktu z żywnością.

Używanie folii aluminiowej oraz innych produktów z zawartością aluminium zwiększa poziom tego pierwiastka odkładanego w naszym mózgu przyczyniając się do Alzheimera. Folia spożywcza oraz używanie produktów plastikowych zwiększa ryzyko odkładania w naszym organizmie mikroplaktiku i same te produkty nie ulegają biodegradacji. A używanie papieru śniadaniowego, choć najlepsze z powyższych, nadal nie daje pełnego bezpieczeństwa, ponieważ do produkcji papieru używane są szkodliwe substancje, np. chlor. Są one używane jednorazowo, a woskowijka to ekonomiczna i zdrowa alternatywa na dłuższy czas.

To produkt, który absolutnie skradł nasze serca od kuchni. 🙂 Poznaj go bliżej w zakładce NASZE SKARBY, tam odnajdziesz ją w dziale DOM i DZIECKO. Świetnie sprawdzają się do owinięcia kanapek. 

 

Woskowijki z tkanin farbowanych leczniczymi roślinami

Ekologiczna i zrównoważona alternatywa do domu.

EKOLOGICZNE WOSKOWIJKI to ręcznie wykonane opakowania do przechowywania żywności. Są naturalną i bezpieczną alternatywą dla folii spożywczej, aluminiowej oraz jednorazowych woreczków. Używane do pakowania i przechowywania kanapek, pieczywa, warzyw, owoców, nabiału i wędlin oraz zabezpieczenia, np.: miski z sałatką w środku.

 

SPOSÓB UŻYCIA: Zawiń produkty spożywcze i przytrzymaj przez chwilę w dłoniach. Dzięki ciepłu rąk, woskowijka dopasuje swój kształt do owijanych rzeczy. Po użyciu umyj ją w zimnej lub letniej wodzie. Zatłuszczoną powierzcznię można umyć szarym mydłem lub delikatnym detergentem. Nie trzyj, nie wygniataj woskowijki. Po wyschnięciu użyj ją ponownie.

Uwaga! Unikaj źródeł ciepła typu: gorąca woda, mocne słońce, grzejnik, zmywarka, czy mikrofalówka. Nie używaj do surowego mięsa i ryb.

Myjąc woskowijkę w zimnej lub letniej wodzie po każdym użyciu, możesz korzystać z niej nawet do kilkunastu miesięcy.

Skład:

BAWEŁNA ORGANICZNA – najwyższej jakości, nie zawiera toksyn i sztucznych substancji. Tkanina barwiona jest tylko barwnikami pochodzenia roślinnego, np.: z granatu, kurkumy, drzewa sandałowego, itp.

WOSK PSZCZELI – konserwuje i zabezpiecza tkaninę przed zanieczyszczeniem, ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

ŻYWICA DRZEWNA – naturalny środek mający właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.

OLEJ JOJOBA – nadaje elastyczności oraz przedłuża żywotność woskowijki.

Woskowijki posiadają dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo produktu i są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Dziękujemy, że nie jest Ci wszystko jedno.

Ania&Aga

Tkaniny etycznie i odpowiedzialnie wyprodukowane w Indiach, a woskowijki wyprodukowane w Polsce przez wykwalifikowaną osobę– z miłością i szacunkiem do człowieka i przyrody, co zaciera granice i łączy tych, którym nie jest wszystko jedno.

Wybierając nasze produkty, pokazujesz, że nie jesteś obojętny. To ten mały, wielki krok.

Dziękujemy, że nie jest Ci wszystko jedno.

*Troszcząc się o Ciebie informujemy, że naturalne, roślinne barwniki (podobnie jak składniki pożywienia) mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne, choć zdarza się to bardzo rzadko.