Urodowa poduszka MAŁGOŚKA

Oddajemy w Twoje ręce „Małgośkę”, poduszkę, która w domu i w podróży naturalnie zadba o piękno Twojej skóry i włosów. To produkt, który jest wyjątkowy z wielu powodów: 

  • Jedwab od wieków ceniony jest jako wielki sprzymierzeniec młodości i urody, a to dzięki zawartości protein jedwabnych, które naturalnie dbają o dobrą kondycję włosów i skóry. Sprawiają, że w skórze procesy starzenia zostają spowolnione, a ona sama utrzymana jest w dobrej kondycji i zdrowym wyglądzie, zaś włosy są gładkie i błyszczące. 
  • Jedwab, z którego uszyta jest poszewka pozyskiwany jest w sposób humanitarny. Włókna jedwabne pozyskuje się dopiero wtedy, kiedy larwa jedwabnika przepoczwarzy się i sama opuści kokon. Cały proces powstawania tej wyjątkowej tkaniny jest ręczny, co mocno wyróżnia ją w porównaniu z tymi powstałymi przemysłowo. 
  • Wypełnienie to nasz ukłon w stronę zrównoważonego rozwoju. Małgośkę wypełniamy w 100% bawełną z recyklingu.
  • Poszewka wewnętrzna została uszyta z certyfikowanej tkaniny wykorzystującej bawełnę z recyklingu, której proces powstawania jest standaryzowany i kontrolowany dając gwarancję użytych materiałów i wsparcia dla gospodarki o obiegu zamkniętym, która zmniejsza ilość odpadów, wykorzystując ją do wytwarzania nowych produktów. 
  • Ta sama bawełna z recyklingu posłużyła nam do uszycia woreczka, chroniącego Małgośkę, będącego dobrym uzupełnieniem i wygodą w podróży.
  • Z miłością i szacunkiem do człowieka, przyrody i tradycji wyprodukowana w Indiach.

To wszystko czyni „Małgośkę” naprawdę wyjątkową. Dba o nasze piękno zewnętrzne, ale wydobywa także piękno wewnętrzne, jest naszą wizytówką, komunikatem, że nie jest nam wszystko jedno. 

SKŁAD:

– poszewka zewnętrzna to 100% jedwab humanitarnie pozyskiwany w swoim naturalnym kolorze – zarówno przędza jak i sama tkanina powstaje ręcznie.

– poszewka wewnętrzna&worek to 100% bawełny – tkanina wykorzystana do ich uszycia posiada międzynarodowe certyfikaty standaryzujące jakość i zawartość włókien recyklingowych  

– wypełnienie to 100% bawełna z recyklingu

Jak dbać o jej czystość, by służyła nam przez lata?

Jedwabną poszewkę zewnętrzną pierz ręcznie w delikatnych, naturalnych środkach piorących.

Wewnętrzną część Małgośki należy poddać profesjonalnemu czyszczeniu bez użycia wody, najlepiej w pralniach ekologicznych. W miarę możliwości bawełniany środek regularnie wietrz i wystawiaj na słońce, co ma naturalne działanie antybakteryjne.

Dziękujemy, że nie jest Ci wszystko jedno.

Pięknych snów! 

Ania i Aga

DECCARES

 

Etycznie i odpowiedzialnie wyprodukowane w Indiach – z miłością i szacunkiem do człowieka i przyrody, tam, gdzie jest kolebka naturalnego farbowania roślinami.

Wybierając nasze produkty, pokazujesz, że nie jesteś obojętny. To ten mały, wielki krok.

Dziękujemy, że nie jest Ci wszystko jedno.

*Troszcząc się o Ciebie informujemy, że naturalne, roślinne barwniki (podobnie jak składniki pożywienia) mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne, choć zdarza się to bardzo rzadko.