EKOLOGICZNA I ZRÓWNOWAŻONA ALTERNATYWA DLA DOMU

WOSKOWIJKI Z TKANIN FARBOWANYCH LECZNICZYMI ROŚLINAMI

 Tego nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. To zdrowa alternatywa przydatna w każdej kuchni. Zdrowa dla nas i dla planety. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest wiele tańszych odpowiedników, ale nasze woskowijki to rękodzieło i najzdrowsza opcja dostępna na rynku dzięki zastosowaniu tkanin farbowanych leczniczymi roślinami, których jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce.  

To także symboliczny produkt, który pokazuje, że troska o nasze zdrowie i środowisko naturalne, nie jest ograniczona terytorialnie. Im nas więcej, tym lepiej. Tkaniny ekologiczne i certyfikowane pochodzą z małych manufaktur w Indiach, które osobiście odwiedziła i sprawdziła nasza współzałożycielka Agnieszka. Tam jest kolebka farbowania roślinnego i produkcji tkanin z ogromnym poszanowaniem środowiska naturalnego, w tych miejscach, które weryfikuje GOTS przyznając im odpowiedni certyfikat. Produkcję zleciłyśmy prawdziwej Pasjonatce już w Polsce, która ma do tego odpowiednie uprawnienia. Jak zapowiedziałyśmy na początku, wolimy łączyć, niż dzielić.

Dlaczego warto w nie zainwestować:

– nasza myśl przewodnia to: „W zgodzie z Naturą”, nie jest nam wszystko jedno i szukamy alternatyw do Domu przyjaznych nam i środowisku;

– tkanina, z której zrobione są nasze woskowijki powstała z certyfikowanej bawełny organicznej

– wszystkie kolory, które się na nich znajdują uzyskiwane są z roślin leczniczych, załączamy do zamówienia informację o tym, jaki kolor uzyskuje się z danej rośliny, dzięki czemu wszystko jest transparentne i przejrzyste dla kupującego. Fakt, że zamiast syntetycznych barwników używamy roślinnych jest wyrazem naszej dbałości o nas, nasze zdrowie i środowisko. Syntetyczne barwniki i chemiczne substancje pomocnicze przy farbowaniu są szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska. Syntetyczne substancje długofalowo wpływają na gospodarkę hormonalną naszego organizmu, a niektóre mają udowodnione działanie nowotworowe. Szczególnie niebezpieczne są barwniki azowe. Zewsząd jesteśmy bombardowani substancjami, które nie ją obojętne dla naszego organizmu. Dlatego warto redukować tam, gdzie możemy, a nasze woskowijki to najlepsza i najzdrowsza alternatywa dla folii aluminiowej. Nasze decyzje konsumenckie przyczyniają się do naszego stanu zdrowia, a te bliższe naturze, przekładają się na lepsze zdrowie, zapobieganie temu, co mogłoby się wydarzyć przy zupełnej ignorancji.

– Dzięki temu, że specjalizujemy się w tkaninach naturalnie barwionych, macie gwarancję, że produkt finalny jest przemyślany i stworzony w duchu slow life.

– Organiczna bawełna farbowana roślinami jest poddawana procesowi nasączania naturalnym woskiem pszczelim, żywicą drzewną i olejem jojoba, a to gwarancja, że produkt jest w 100% naturalny, potwierdzony atestami dopuszczającymi do kontaktu z żywnością.

Używanie folii aluminiowej oraz innych produktów z zawartością aluminium zwiększa poziom tego pierwiastka odkładanego w naszym mózgu przyczyniając się do Alzheimera. Folia spożywcza oraz używanie produktów plastikowych zwiększa ryzyko odkładania w naszym organizmie mikroplaktiku i same te produkty nie ulegają biodegradacji. A używanie papieru śniadaniowego, choć najlepsze z powyższych, nadal nie daje pełnego bezpieczeństwa, ponieważ do produkcji papieru używane są szkodliwe substancje, np. chlor. Są one używane jednorazowo, a woskowijka to ekonomiczna i zdrowa alternatywa na dłuższy czas.

To produkt, który absolutnie skradł nasze serca od kuchni. 🙂 Poznaj go bliżej w zakładce NASZE SKARBY, tam odnajdziesz ją w dziale DOM i DZIECKO. Świetnie sprawdzają się do owinięcia kanapek.