„MUST HAVE” NIE TYLKO DLA URODY

Płatki pielęgnacyjne wielorazowego użytku #lesswaste​

Z naszych ekologicznych materiałów będziemy tworzyć produkty, których same potrzebujemy, ale które mogą przydać się również Wam. Nasza bawełniana „frotka” musiała znaleźć swoje zastosowanie w produkcie potrzebnym każdej kobiecie, mamie i miłośnikom domowych porządków (miłośniKOM, zatem nie tylko Paniom, mocno w to wierzymy 😊).

Niby nic odkrywczego, ot, płatki wielorazowego użytku przydatne w domowej pielęgnacji, naszym domowym spa, higienie dzieci i później, kiedy już stracą swoją pierwszą świeżość, świetne jako ściereczki do sprzątania lub zapierania. Bardzo poręczne. Jesteśmy pewne, że każdy z Was znajdzie dla nich wiele innych zastosowań. Chętnie się z nami tym podzielcie. Wasze pomysły z przyjemnością podamy jako inspiracje dalej.

Co je wyróżnia na tle innych? Są uszyte z ekologicznej bawełny naturalnie bielonej. Do szycia użyto bawełnianych nici. Dzięki temu są przyjazne skórze, niwelują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, które są częstsze w przypadku barwników syntetycznych. Delikatnie peelingują i masują skórę. Poprawiają jej ukrwienie. Są w pełni biodegradowalne, zatem również bezpieczne dla Planety. To więcej niż produkt. To nasza wizytówka, pokazuje, że nawet w przypadku takich drobiazgów, nie jest nam wszystko jedno. W ten sposób redukujemy nasz negatywny wpływ na środowisko. Zachęcamy, by zostały z Wami jak najdłużej. My uwielbiamy je za to, jak pomagają zmywać maseczki podczas naszych domowych zabiegów upiększających 😊 Zobacz film.

O specyfice produktu przeczytasz w zakładce NASZE SKARBY i tam wskażemy Ci, gdzie możesz je kupić.

Wiele naszych produktów będzie w seriach limitowanych. Podejrzewamy, że ten zostanie w ofercie na dłużej. Jednak pierwszy set wypuszczamy w ograniczonej liczbie, by sprawdzić, czy polubicie je tak, jak my.

Płatki pielęgnacyjne

Nasze wielorazowe płatki kosmetyczne charakteryzują się:

  • Dwufunkcyjnymi stronami – frotte jak i batyst – wykonane z 100% eko-bawełny z certyfikatem GOTS,
  • Bielone w naturalny i bezpieczny sposób za pomocą orzechów piorących, soli morskiej i naturalnych enzymów.
  • 0% chloru i innych szkodliwych substancji
  • Ekonomiczne rozwiązanie
  • Ekologiczne rozwiązanie wg zasad 3R czyli reuse – użyj ponownie, reduce – ogranicz ilość produkowanych śmieci, recycle – poddaj do ponownego przetworzenia
  • Hipoalergiczne
  • Biodegradowalne – oprócz naturalnych tkanin do szycia również używamy nici bawełnianych, a nie tańszych i nieulegających biodegradacji nici syntetycznych.
  • Etycznie i odpowiedzialnie wyprodukowane w Indiach – z miłością i szacunkiem do człowieka i przyrody, tam, gdzie jest kolebka naturalnego farbowania roślinami.

Doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji, naszym domowym SPA podczas demakijażu, a jeszcze lepiej służą do zmywania maseczek, szczególnie tych na bazie glinek. U nas sprawdzają się także przy higienie dzieci, nawet u niemowląt. Kiedy już tracą swoją „pierwszą świeżość” po wielu tygodniach, a nawet miesiącach użytkowania w pielęgnacji, przenosimy je do działu gospodarstwa domowego 😉  i służą nam doskonale jako ściereczki do zapierania, czyszczenia i mycia. W duchu LESS WASTE.

 Sposób użytkowania:

Należy wyprać przed pierwszym użyciem. Przy użyciu mleczek, żeli lub olejków do pielęgnacji, demakijażu zaleca się lekko zwilżyć dla bardziej komfortowego użycia. Wyprać za użyciem delikatnego detergentu/mydła i dobrze spłukać, następnie pozostawić w przewiewnym miejscu do wyschnięcia; Dla utrzymania wysokiej higieny należy je wyprać w pralce przy temp. Od 40˚ do 60˚C i jeśli to możliwe, w woreczku do bielizny. Możemy je również po praniu przeprasować w celu dezynfekcji.

Wybierając nasze produkty, pokazujesz, że nie jesteś obojętny. To ten mały, wielki krok.

Dziękujemy, że nie jest Ci wszystko jedno.