Olejek z drzewa herbacianego z nutą cytryny i cyprysu

Stworzona przez nas przy współpracy z DECODO kompozycja najwyższej jakości olejków eterycznych, gwarantuje świeżość i czystość przestrzeni, które nas otaczają, jak dom, biuro i inne, gdzie potrzebujemy ochrony przez drobnoustrojami. Kompozycja stworzona z myślą o tym, by pomóc w dbaniu o czystość i sterylność domu. Pomaga przy myciu podłóg, płukaniu prania i przygotowaniu sterylnego posłania. Zwalcza roztocza, bakterie, grzyby. Można rozpylać w szafach, by chronić nasze ubrania.

Nasza mieszanka Deccares ma zapewniać świeżość i czystość przestrzeni, które nas otaczają, jak dom, biuro i inne, gdzie potrzebujemy ochrony przez drobnoustrojami. Niezbędnik, który zapewni odpowiednią higienę snu, ponieważ po spryskaniu mieszanką na bazie olejku naszego posłania, mamy gwarancję działania przeciwgrzybiczego i przeciw roztoczom. Kilka kropli połączonych z octem to idealny płyn do płukania prania.

Antyseptyczne (przeciwdrobnoustrojowe) działanie olejku eterycznego z drzewa herbacianego uważa się za stukrotnie wyższe niż działanie kwasu karbolowego (zw. również fenolem). Kapitan James Cook, wielki odkrywca, leczył szkorbut u swoich marynarzy naparem z liści tej rośliny – sądzi się, że to jemu zawdzięczamy nazwę tea tree – drzewo herbaciane. A nawiązując do odkrywców, olejek ten to uniwersalny towarzysz w podróży! Przed położeniem się do hotelowego łóżka, gdzieś na świecie, użyj kilku kropel na pościel – insekty, pasożyty i roztocza giną w obecności tego olejku. Doskonale odkaża skaleczenia, pomaga przy ukąszeniach owadów i pomaga zachować zdrowe stopy nawet po długim marszu.

Eteryczny olejek cytrynowy ma wiele wartościowych zastosowań t. j.: detoksykacja układu limfatycznego, obniżanie ciśnienia krwi oraz działanie ściągające. Cytryna jest tonizująca i łagodząca stany lękowe, niweluje ociężałość umysłową, cudownie odświeża i stymuluje.

Olejek cyprysowy znany był i używany już u starożytnych Rzymian i Greków, jego gałązki układano w domach ze względu na ich zapach oraz właściwości uspokajające i dezynfekujące. W XVII i XVIII wieku medycyna ludowa w Europie zalecała skrapianie ubrań i pościeli, aby złagodzić uporczywy kaszel. Współczesna aromaterapia potwierdziła działanie rozkurczające, znamy przypadki wspierania pacjentów z atakami astmy. Cyprys należy do rodziny najstarszych roślin na naszej planecie. Eteryczny olejek cyprysowy ma wiele cennych właściwości, min. korzystnie działa na system krą- żenia oraz gospodarkę wodno – tłuszczową. Należy do ulubionych olejków podologów, szczególnie w przypadku opuchniętych nóg i problemów z krążeniem. Leśne olejki eteryczne używane są do wzmocnienia koncentracji przy wytężonym wysiłku intelektualnym. Cenione za swoje właściwości harmonizujące nastrój także podczas menopauzy.

Metody użycia:

Inhalacje: chusteczkę lub maseczkę, co pozwoli przedłużyć jej czas użytkowania, do kominka lub innego urządzenia umożliwiającego dyfuzję olejków eterycznych w pomieszczeniu.
Kąpiele: 10-15 kropli na wannę wody, nie mieszać ze środkami myjącymi, minimalny czas kąpieli to 15 minut.
Masaż: wyłącznie rozcieńczony w roślinnym oleju bazowym, maksymalnie 5 kropli na 10 ml (łyżka stołowa) oleju bazowego.
Na bazie naszej mieszanki Deccares z drzewa herbacianego, cytryny i cyprysu możecie stworzyć sobie szybki i banalnie prosty płyn do zmiękczania tkanin.
Będzie ekologicznie, zdrowo i pachnąco. Przepisy poniżej:

Płyn z octu:

pół szklanki octu

1,5 łyżeczki sody oczyszczonej

20 gotowej mieszanki Deccares

Do pojemnika należy wlać pół szklanki octu oraz półtorej łyżeczki sody, po chwili dodać mieszankę olejków eterycznych. Do płukania ręcznego używamy 2-3 łyżek na 5-10 l wody. Płyn należy dobrze wstrząsnąć przed użyciem.

Płyn z wody i kwasku cytrynowego:

220 ml wody

40 g kwasku cytrynowego

20 kropel gotowej mieszanki Deccares

Wszystkie składniki mieszamy butelce. Do płukania ręcznego używamy 2-3 łyżek na 5-10 l wody. Płyn należy dobrze wstrząsnąć przed użyciem.

Więcej informacji:

Skład: nazwa polska, nazwa według INCI (pochodzenie):
olejek eteryczny z drzewa herbacianego Melaleuca Alternifolia Oil (Australia), olejek eteryczny cytrynowy Citrus Medica Limonum Oil (Włochy), olejek eteryczny cyprysowy Cupressus Sempervirens Oil (Hiszpania)
Przechowywanie: należy przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu; 12 miesięcy od chwili otwarcia.
Metoda pozyskiwania: destylacja parą wodną z liści – olejki eteryczne drzewa herbacianego i cyprysowy oraz wytłaczanie ze skórek – olejek cytrynowy, zgodnie z normą ISO 9235;
Opis zapachu: ziołowo-balsamiczny, świeży, mocny;
Rodzina zapachów: ziołowo leśne
Konsystencja i kolor: ciecz bezbarwna do jasno-żółtej
Ostrzeżenia:

Ze względu na oddziaływanie na psychikę u dzieci poniżej 5 roku życia nie należy stosować olejku drzewa herbacianego.
Ze względu na gospodarkę hormonalną, w okresie ciąży nie należy stosować olejków eterycznych.
Wszystkie przeciwskazania dotyczą aromaterapii domowej, stosowanej we własnym zakresie.
Bezpieczeństwo:

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości surowców, z których powstają produkty Deccares, ale w przypadku olejków eterycznych bezpieczeństwo w ich stosowaniu wysuwa się na pierwsze miejsce. Otulając siebie i Was troską i miłością prosimy, abyście zapoznali się z poniższymi informacjami dot. bezpiecznego ich używania.
Zawsze należy sprawdzić, czy dany olejek eteryczny nie działa na nas alergizująco. Wykonaj test skórny poprzez aplikację 1-2 kropli  mieszanki rozpuszczonej w łyżeczce oleju z nasion winogron na niewielki obszar skóry. Jeśli po 24h brak jest zaczerwienień lub podrażnień, możesz go śmiało stosować.
Olejki eteryczne są bardzo mocno skoncentrowanymi substancjami biologicznie czynnymi stąd też należy stosować je według powyższych wskazówek lub po konsultacji z lekarzem lub aromaterapeutą. Na każdej buteleczce umieszczone również zostały piktogramy, które zawierają te kluczowe informacje będące zawsze pod ręką, bo nie jest nam wszystko jedno.
Dbamy o Ciebie i troszczymy się o Twoje zdrowie. Zachowaj tę ulotkę, by nie zapomnieć o najważniejszych zasadach stosowania olejków.

Wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Nie stosować w stanie nierozcieńczonym na skórę.
Unikać kontaktu z wrażliwymi obszarami, takimi jak oczy.
Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Nie używać olejków eterycznych u dzieci poniżej 5 lat.
Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych w czasie ciąży.
Naturalnie występujące potencjalne alergeny*: Cytral, Eugenol, Geraniol, Limonen i Linalool.
*naturalny składnik olejku eterycznego uwzględniony w wykazie INCI zgodnie z 7 poprawką  do Dyrektywny Kosmetycznej UE.

Treść zgodna z wymaganiami Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.

#deccares, #annadec, #tocodobrepodajdalej, #olejkieteryczne, #naturalneolejkieteryczne, #wysokiejjakosciolejkieteryczne, #thebestquilityessentialoils, #drzewoherbaciane, #cytryna, #cyprys, #olejekzdrzewaherbacianego, #olejekcytrynowy, #olejekcyprysowy, #whocaresyoucare, #dziekujemyzeniejestciwszystkojedno, #100%naturalneolejkieteryczne,