Olejek mandarynkowy z nutą pieprzu i mięty

Stworzona przez nas przy współpracy z DECODO kompozycja najwyższej jakości olejków eterycznych, budzi radość i przywraca wewnętrzną równowagę. Idealna na rozpoczęcie dnia, rozbudzając w nas pozytywne emocje, ale także, jako uspokojenie przed snem, dla dużych i małych. Zależało nam niesamowicie, by stworzyć zapach, który odzwierciedla nasze samopoczucie i motywacje, zapach, który jest w 100% naturalny i który odzwierciedla naszą energię.

Mandarynki pochodzą z Dalekiego Wschodu i z Chin. Owoc ten był bardzo popularny wśród mandarynów – wysokich urzędników i ministrów w Chinach – sądzi się, że nazwa
mandarynka pochodzi od słowa mandaryn. Olejek eteryczny mandarynkowy ma działanie antyseptyczne, uspokajające i tonizujące, jest też łagodnym środkiem nasennym. Kąpiel lub masaż z dodatkiem olejku eterycznego mandarynkowego wyciszy emocje i przywróci pozytywne spojrzenie na świat. Banksia z olejkiem eterycznym z mandarynki będzie pomocna zarówno w stresujących sytuacjach w pracy jak i w przypadku trudności z zasypianiem.

Eteryczny olejek miętowy ma właściwości odświeżające, antyseptyczne i przeciwbólowe. Łagodzi objawy kaszlu i przeziębienia, jest powszechnie stosowany w preparatach do higieny jamy ustnej, inhalacji, płukanek i kąpieli. Unikalny zapach mięty pieprzowej doskonale rozjaśnia i wyostrza umysł, usuwa objawy zmęczenia, pomaga w przypadku nudności czy choroby lokomocyjnej. Olejek eteryczny działa chłodząco na skórę i błony śluzowe jamy ustnej. Odstrasza niektóre owady (komary) i gryzonie (szczury). Jest powszechnie stosowany w medycynie, kosmetykach i przemyśle spożywczym (np. gumy do żucia).

Eteryczny olejek pieprzowy, otrzymywany ze znanej od stuleci przyprawy, ma działanie pobudzające, przeciwbólowe (mięśnie, stawy) i antyseptyczne. Nadaje mieszankom ostrą nutę korzenną.

Metody użycia:

Inhalacje: 10-15 kropli do banksii, 3-5 kropli na: chusteczkę lub maseczkę, co pozwoli przedłużyć jej czas użytkowania, do kominka lub innego urządzenia umożliwiającego dyfuzję olejków eterycznych w pomieszczeniu.
Kąpiele: 10-15 kropli na wannę wody, nie mieszać ze środkami myjącymi, minimalny czas kąpieli to 15 minut.
Masaż: wyłącznie rozcieńczony w roślinnym oleju bazowym, maksymalnie 5 kropli na 10 ml (łyżka stołowa) oleju bazowego.
• Na bazie naszych gotowych mieszanek możecie również stworzyć sobie własne perfumy, poniżej wskazówki jak to zrobić:

Perfumy na bazie alkoholu:

30-40 kropli mieszanki Deccares
50 ml alkoholu (spirytus 80% tzn. czysty rozcieńczony wodą 4:1)

Mieszankę Deccares należy zalać rozcieńczonym jak wyżej alkoholem i w temperaturze pokojowej, (można podgrzać w naczyniu z ciepłą wodą do temperatury nie wyższej niż 40oC) wymieszać i zostawić na 2-3 dni dojrzewania. Następnie należy schłodzić w lodówce przez kilka godzin i jeżeli wystąpi zmętnienie przesączyć przez bibułę (np. filtr do kawy). Gotowy produkt przelać do butelki z atomizerem, najlepiej z ciemnego szkła.

Perfumy na bazie oleju:

12 ml oleju bazowego (migdałowy, jojoba, pestek moreli lub pestek winogron)
20-30 kropli mieszanki Deccares

Do buteleczki z ciemnego szkła wlej olej bazowy, a następnie dodaj do niego mieszankę olejków eterycznych. Całość pomieszaj drewnianym patyczkiem lub dokładnie wstrząsaj przez jakiś czas. Należy odstawić na co najmniej 24-72h. Stosować bezpośrednio na skórę.

Więcej informacji:

Skład: nazwa polska, nazwa według INCI (pochodzenie): olejek eteryczny mandarynkowy Citrus Nobilis Peel Oil (Włochy), olejek eteryczny z czarnego pieprzu Piper Nigrum Fruit Oil (Indie), olejek eteryczny z mięty pieprzowej Mentha Piperita Oil (Indie)

Przechowywanie: olejek bardzo łatwo się utlenia, należy go przechowywać w ciemnym chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce, w szczelnie zamkniętej ciemnej butelce (patrz Ostrzeżenia); 12 miesięcy od chwili otwarcia.

Metoda pozyskiwania: olejek eteryczny mandarynkowy – tłoczenie na zimno ze skórek owoców, olejek eteryczny mięty pieprzowej, destylacja ziela z parą wodną. Olejek eteryczny pieprzowy, destylacja z parą wodną wysuszonych nasion, zgodnie z normą ISO 9235;
Opis zapachu: cytrusowo- mentolowy, odświeżający, z nutką korzenną
Rodzina zapachów: cytrusowo-miętowo-korzenne; Nuta: górna/środkowa;
Konsystencja i kolor: ciemno pomarańczowa ciecz;
Ostrzeżenia:

Utleniony, źle przechowywany olejek mandarynkowy może wywołać reakcje uczuleniowe w przypadku użycia go z olejem bazowym do masażu.
Olejku z mięty pieprzowej nie należy stosować u dzieci poniżej 5 roku życia.
Ze względu na gospodarkę hormonalną, w okresie ciąży nie należy stosować olejku mięty pieprzowej.
Wszystkie przeciwskazania dotyczą aromaterapii domowej, stosowanej we własnym zakresie.
Bezpieczeństwo:

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości surowców, z których powstają produkty Deccares, ale w przypadku olejków eterycznych bezpieczeństwo w ich stosowaniu wysuwa się na pierwsze miejsce. Otulając siebie i Was troską i miłością prosimy, abyście zapoznali się z poniższymi informacjami dot. bezpiecznego ich używania.
Zawsze należy sprawdzić, czy dany olejek eteryczny nie działa na nas alergizująco. Wykonaj test skórny poprzez aplikację 1-2 kropli  mieszanki rozpuszczonej w łyżeczce oleju z nasion winogron na niewielki obszar skóry. Jeśli po 24h brak jest zaczerwienień lub podrażnień, możesz go śmiało stosować.
Olejki eteryczne są bardzo mocno skoncentrowanymi substancjami biologicznie czynnymi stąd też należy stosować je według powyższych wskazówek lub po konsultacji z lekarzem lub aromaterapeutą.
Na każdej buteleczce umieszczone również zostały piktogramy, które zawierają te kluczowe informacje będące zawsze pod ręką, bo nie jest nam wszystko jedno.
* Dbamy o Ciebie i troszczymy się o Twoje zdrowie. Zachowaj tę ulotkę, by nie zapomnieć o najważniejszych zasadach stosowania olejków.

Wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Nie stosować w stanie nierozcieńczonym na skórę.
Unikać kontaktu z wrażliwymi obszarami, takimi jak oczy.
Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Nie używać olejków eterycznych u dzieci poniżej 5 lat.
Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych w czasie ciąży.
Naturalnie występujące potencjalne alergeny*: Cytral, Eugenol, Geraniol, Limonen i Linalool.
*naturalny składnik olejku eterycznego uwzględniony w wykazie INCI zgodnie z 7 poprawką  do Dyrektywny Kosmetycznej UE.
Treść zgodna z wymaganiami Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.

#deccares, #annadec, #tocodobrepodajdalej, #olejkieteryczne, #naturalneolejkieteryczne, #wysokiejjakosciolejkieteryczne, #thebestquilityessentialoils, #mandarynka, #czarnypieprz, #mietapieprzowa, #olejekandarynkowy, #olejekmietypieprzowej, #olejekpieprzuczarnego, #whocaresyoucare, #dziekujemyzeniejestciwszystkojedno, #100%naturalneolejkieteryczne,