Olejek geraniowy z nutą lawendy i cedru

Stworzona przez nas przy współpracy z DECODO kompozycja najwyższej jakości olejków eterycznych, gwarantuje odprężenie, relaks, przywrócenie równowagi i wzmocnienie sił witalnych. Korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną kobiet. To nasza propozycja stworzona z myślą o domowym SPA. Dodatkowe właściwości antyseptyczne gwarantują sterylność, a latem mieszanka na bazie tego olejku odstrasza komary i kleszcze.

Nasza mieszanka Deccares do domowego SPA, ma służyć do relaksującego odpoczynku, regeneracji sił witalnych i pomóc w odstraszaniu insektów w sezonie wiosenno-letnim. Subtelna, wielowymiarowa i wielozadaniowa. Zupełnie jak każda z nas.

Jest to mieszanka wyjątkowo kobieca, ponieważ olejki eteryczne wchodzące w jej skład mają wyjątkowo dobroczynny wpływ na kobiece ciało i psychikę.

Geranium – potocznie zwane też anginką hodowane w doniczkach w domowym zaciszu pomoże utrzymać przestrzeń bez wirusów i bakterii dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i odkażającym. Olejek eteryczny geraniowy ma reputację olejku, który wyjątkowo służy kobietom. Reguluje ciśnienie krwi i gospodarkę płynami – stosowany z powodzeniem w terapiach cellulitowych. Ponadto reguluje zaburzenia krążenia krwi oraz zaburzenia menstruacji. Wskazane jest używanie tego olejku podczas menopauzy, zmniejsza bowiem uderzenia krwi, nagłe rumieńce, depresje i równo- waży stan emocjonalny. Jest łagodnym diuretykiem – masaż lub kąpiel z olejkiem eterycznym geraniowym łagodzi skutki cukrzycy. Ponadto odstrasza owady, przede wszystkim komary i kleszcze. Warto zwrócić uwagę na jego mniej znane, choć potwierdzone w praktyce, działanie uspokajające i tonizujące.

Lawenda – nazwa rośliny pochodzi od łacińskiego słowa lavare – kąpać się, ponieważ w starożytności kwiaty lawendy były używane przez Greków i Rzymian do aromatyzowania wody do kąpieli. Lista właściwości eterycznego olejku lawendowego jest bardzo długa, ten olejek musi znaleźć się

w każdym domu. Właściwości tonizujące i nasenne są szeroko znane, aczkolwiek spektrum działania lawendy jest o wiele bogatsze! Kąpiel, masaż lub dyfuzja pobudza układ immunologiczny, pomaga przy przeziębieniach, zapaleniu migdałków, działa przeciwbólowo przy reumatyzmie, migrenie, zapaleniu ucha. Wspomaga także przy bólach menstruacyjnych, dodatkowo zmniejszając nieregularność cyklu. Obniża ciśnienie krwi i zapobiega gromadzeniu się płynów w organizmie. Eteryczny olejek lawendowy ma także szerokie zastosowanie antyseptyczne. Jest bardzo pomocny przy zadrapaniach, otarciach, skaleczeniach, ukąszeniach owadów, poparzeniach i wypryskach.

Cedr – silny antyseptyk, również przy infekcjach wirusowych. W związku z tym jest on stosowany podczas przeziębień, kaszlu a także kataru. Działa antyseptycznie i przeciwbólowo przy dolegliwościach związanych z reumatyzmem i artretyzmie. Ten olejek eteryczny posiada również działanie moczopędne, co z właściwościami bakteriobójczymi daje idealne efekty podczas leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Znajduje on również zastosowanie z mieszankach przeciw- trądzikowych oraz infekcjach skóry. Dodatkowo wykazuje działanie lecznicze przy łojotoku, łupieżu, przetłuszczaniu skóry głowy i włosów.

Metody użycia:

Inhalacje: 10-15 kropli do banksii, 3-5 kropli na: chusteczkę lub maseczkę, co pozwoli przedłużyć jej czas użytkowania, do kominka lub innego urządzenia umożliwiającego dyfuzję olejków eterycznych w pomieszczeniu.
Kąpiele: 10-15 kropli na wannę wody. Kąpiel min. przez 15 minut. Ważnym jest również to, aby w tym samym czasie nie stosować żadnych środków myjących i pianotwórczych, które najczęściej zawierają syntetyczne zapachy i absorbują olejki eteryczne.
Masaż: wyłącznie rozcieńczony w roślinnym oleju bazowym, maksymalnie 5 kropli na 10 ml (łyżka stołowa) oleju bazowego.
Spray odstraszający insekty na bazie wódki: 100 ml wódki przelej do butelki
z atomizerem i rozprowadź w niej ok. 30 kropli naszej gotowej mieszanki Deccares Geranium z nutą lawendy i cedru. Stosuj w miarę potrzeby. Unikaj kontaktu ze śluzówką oka lub/i nosa. Ponawiaj aplikację po 2h lub kąpieli, wysiłku fizycznym.
Można używać na skórę, ale również na ubrania i do rozpylania w powietrzu.

Więcej informacji:

Skład według INCI (pochodzenie):
olejek eteryczny geraniowy Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil (Egipt), olejek eteryczny lawendowy Lavendula Augustofilia Oil (Francja), olejek eteryczny cedrowy Juniperus Virginiana Oil (Ameryka Północna)
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętej ciemnej butelce, w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu; 12 miesięcy od chwili otwarcia.

Metoda pozyskiwania: olejek eteryczny geraniowy –  destylacja z parą wodną liści, olejek eteryczny lawendowy – destylacja z parą wodną kwiatów i łodyg, olejek eteryczny cedrowy otrzymuje się przez destylację z parą wodną drobnych kawałków drewna lub trocin z drewna, zgodnie z normą ISO 9235,
Opis zapachu: łagodny, kwiatowo-ziołowy z ciepłą nutą drzewną
Rodzina zapachów: kwiatowo-ziołowe; Nuta: górna i środkowa
Konsystencja i kolor: ciecz bezbarwna z odcieniem brązu
Ostrzeżenia:

Ze względu na oddziaływanie na psychikę u dzieci poniżej 5 roku życia nie należy stosować eterycznego olejku geraniowego.
Uwaga! Olejek eteryczny geraniowy stymuluje estrogen – nie stosować równocześnie z pigułkami antykoncepcyjnymi!
Ze względu na gospodarkę hormonalną, w okresie ciąży nie należy stosować olejku eterycznego lawendowego.
Wszystkie przeciwskazania dotyczą aromaterapii domowej, stosowanej we własnym zakresie.
Bezpieczeństwo:

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości surowców, z których powstają produkty Deccares, ale w przypadku olejków eterycznych bezpieczeństwo w ich stosowaniu wysuwa się na pierwsze miejsce. Otulając siebie i Was troską i miłością prosimy, abyście zapoznali się z poniższymi informacjami dot. bezpiecznego ich używania.
Zawsze należy sprawdzić, czy dany olejek eteryczny nie działa na nas alergizująco. Wykonaj test skórny poprzez aplikację 1-2 kropli  mieszanki rozpuszczonej w łyżeczce oleju z nasion winogron na niewielki obszar skóry. Jeśli po 24h brak jest zaczerwienień lub podrażnień, możesz go śmiało stosować.
Olejki eteryczne są bardzo mocno skoncentrowanymi substancjami biologicznie czynnymi stąd też należy stosować je według powyższych wskazówek lub po konsultacji z lekarzem lub aromaterapeutą.
Na każdej buteleczce umieszczone również zostały piktogramy, które zawierają te kluczowe informacje będące zawsze pod ręką, bo nie jest nam wszystko jedno.
Dbamy o Ciebie i troszczymy się o Twoje zdrowie. Zachowaj tę ulotkę, by nie zapomnieć o najważniejszych zasadach stosowania olejków.

Wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Nie stosować w stanie nierozcieńczonym na skórę.
Unikaj kontaktu z wrażliwymi obszarami, takimi jak oczy.
Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Nie używaj olejków eterycznych u dzieci poniżej 5 lat.
Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych w czasie ciąży.
Naturalnie występujące potencjalne alergeny*: Cytral, Eugenol, Geraniol, Limonen i Linalool.
*naturalny składnik olejku eterycznego uwzględniony w wykazie INCI zgodnie z 7 poprawką do Dyrektywny Kosmetycznej UE.

Treść ulotki zgodna z wymaganiami Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego.

#deccares, #annadec, #tocodobrepodajdalej, #olejkieteryczne, #naturalneolejkieteryczne, #wysokiejjakosciolejkieteryczne, #thebestquilityessentialoils, #geranium, #lawenda, #cedr, #olejekgeraniowy, #olejeklawendowy, #olejekcedrowy, #whocaresyoucare, #dziekujemyzeniejestciwszystkojedno, #100%naturalneolejkieteryc